Programjaink
Tanulói pályázataink sikerei

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc évfordulójának méltó megemlékezésére készülve a Hegyvidéki Helytörténeti Gyűjtemény két témakörben pályázatot hirdetett a kerületben tanuló diákok számára.

A kisebbeket az 1848/49-es forradalom és szabadságharc korát idéző tárgyalkotásra bíztatták, míg az idősebbeket esszéírásra.

A tárgyalkotó pályázaton iskolánk 2. osztálya első helyezést ért el a természetes alapanyagok felhasználásával készült „Lovasroham” című munkájával. Az ötlet Szöllőssi Katalin kolléganőnktől származik, a gyerekeket Ladányi Györgyi és Békési Mónika segítette a megvalósításban.

20170412_080805

20170412_080358

Az elismerő oklevelet és a jutalmakat Pokorni Zoltán adta át a kerület március 15-i ünnepsége keretében.

Az esszéíró pályázatra Szabó Zsófi 9. osztályos tanulónk adta be munkáját, melyben Than Mórról, a szabadságharc festőjéről írt. Munkáját olyan színvonalasnak találta a zsűri, hogy meghívták egy határon túli kirándulásra. A kiránduláson a résztvevők a szabadságharc jelentős helyszíneit keresik majd fel.

Köszönjük a résztvevők lelkes munkáját, s gratulálunk sikereikhez!